Rev. LETURDU, Pierre-Marie MEP

 
暫缺相片

* Birth in Quintin (屈安坦), Cotes-d Amrmor (北濱海省), France (法國): [6 August 1821]
* Ordination: [21 December 1844]
* Arrival in Hong Kong: [1 July 1846]
* Death in Canton (廣州), China: [15 July 1861]

* Leave from Hong Kong to Kwang Tung & Kwangsi: [1850]

# Information according to Repertoire Des Membres De La Societe Des Missions Etrangeres 1659-2004


先賢錄--香港天主教神職及男女修會會士 (1841-2010), 天主教香港教區檔案處, 2010.